Pranie dywanów i wykładzin

Utrzymanie czystości dywanów, wykładzin dywanowych i mebli tapicerowanych w Państwa domu ma nie tylko aspekt estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Nagromadzenie zanieczyszczeń sprzyja bowiem rozwojowi roztoczy, będących najczęstszą przyczyną alergii. W trosce o Państwa zdrowie, oferujemy usługę profesjonalnego prania dywanów, wykładzin dywanowych i mebli tapicerowanych.
Czyszczenie to nazywane „ekstrakcyjne” odbywa się za pomocą dogłębnego prania lub też natryskowo-ssącym. W odróżnieniu od innych metod przy ekstrakcji stosuje się środki niskopieniące, które nie pozostawiają na wykładzinie osadu. Dzięki temu wykładzina nie ulega szybszemu zabrudzeniu po jej upraniu.

Czyszczenie ekstrakcyjne składa się z dwóch, lub trzech faz (po wstępnym gruntownym odkurzaniu, szczotkowaniu i odplamianiu):
1. Rozpuszczenia brudu wstępnym spryskaniem – czyszczenie wstępne i ewentualne szorowanie
2. Pranie zasadnicze polegające na płukaniu wykładziny wodą ze specjalnym środkiem za pomocą maszyny natryskowo – ssącej.
3. Dodatkowe odplamianie
W odróżnieniu od innych metod, po czyszczeniu ekstrakcyjnym ewentualny osad chemii na wykładzinie jest minimalny, wilgotność powinna być znacznie mniejsza a wykładzina stanie się wolna od alergenów, barwna, pachnąca i przyjemnie czysta.